Bestsellery!
Icon Vestibular DMG Economy Kit (7op.)
Icon Vestibular DMG Economy Kit (7op.)

1 750,00 zł

op.
Maxcem Elite 5g Kerr
Maxcem Elite 5g Kerr

135,00 zł

op.
Variotime Easy Putty 2x300ml
Variotime Easy Putty 2x300ml

149,00 zł

op.
Soflex mandryla, trzymadełko 1szt
Soflex mandryla, trzymadełko 1szt

12,50 zł

szt.
Podbarwiacz 1g Arkona kolor B
Podbarwiacz 1g Arkona kolor B

25,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

op.
Nici Amifil M 10szt
Nici Amifil M 10szt

47,90 zł

szt.
Charisma Smart 4g
Charisma Smart 4g

47,90 zł

op.
Empress Direct 3g 5+2strzykawki Gratis
Empress Direct 3g 5+2strzykawki Gratis

1 750,00 zł

szt.
Endostar E3 Azure 6szt x9op.+4op. za 1zł
Endostar E3 Azure 6szt x9op.+4op. za 1zł

2 475,00 zł

zestaw
Klej OrthoConnect 2x2.9g GC
Klej OrthoConnect 2x2.9g GC

395,00 zł

op.
Reciproc Blue gutaperka 60szt VDW
Reciproc Blue gutaperka 60szt VDW

77,50 zł

op.
Rękawice nitryl Velvet Semper 200szt
Rękawice nitryl Velvet Semper 200szt

29,50 zł

op.
Theracal LC Bisco 1g x4szt
Theracal LC Bisco 1g x4szt

360,00 zł

op.
Producenci

Hybrisun Long set 10 + 2strzykawki

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 789,00 zł 789.00
ilość op.
Producent: -

Opis

Zestaw Hybrisun Long - uniwersalny światłoutwardzalny kompozyt mikrohybrydowy o najwyższej odporności na działanie czynników mechanicznych, do uzupełniania ubytków zębów przednich i tylnych. Wyjątkowo łaty w nakładaniu i modelowaniu, z wydłużonym czasem pracy, szybko polerowalny do osiągnięcia gładkiej powierzchni, nieprzepuszczany dla promieni RTG. Kompozyt Hybrisun spełnia wszystkie wymagania współczesnej stomatologii. Zawarte w nim miękkie szkło o twardości 5,5 w skali Mohs odpowiada twardości naturalnej substancji zęba.

Skład:
Wypełniacze składają się z tlenków krzemu i mielonego szkła, które są widoczne w promieniach rentgenowskich (bar - aluminium – bor – szkło krzemowe). Organiczna matryca HYBRISUN składa się z : 2,2 -Bis-4 (2hydroxy-3-methacryloxy-propyloxy)-phentyl-propan, 2,2 - Bis-4 (2-methacryloxy-ethoxy)- phentyl-propan, 3,6-Oioxaocta-methylen-dimethacrylat. Cząsteczki krzemu nie większe niż 0,6 μm.

Zastosowanie: Do wypełnień ubytków klasy III, IV i V oraz wypełnień klasy I i II. Do odbudowy złamanych zębów przednich. Pełne licowanie przebarwionych zębów przednich i hipoplazji szkliwa

Przeciwwskazania: Nie zaobserwowano podrażnienia miazgi przez HYBRISUN. U pacjentów ze znaną nadwrażliwością na sztuczne żywice należy unikać kontakt ze skórą. HYBRISUN nie powinien być stosowany łącznie z podkładami zawierającymi eugenol, ponieważ substancje fenolowe hamują polimeryzację.

Sposób użycia:
Preparacja ubytku przy zębach przednich, bocznych: Preparacja ubytku następuje według reguł adhezyjnej techniki wypełniania. Kompozyt na brzegach zostaje uformowany ukośnie aby osiągnąć estetyczną i bezszczelinową odbudowę. Okluzalne ścianki ubytku powinny przebiegać równolegle bądź tylko lekko zbiegać się. Brzegi okluzalne nie są formowane ukośnie lecz tylko wygładzane. Aproksymalne brzegi ubytku powinny natomiast mieć uformowane skośne brzegi.
Podkład: Jeżeli ma być kładziony podkład należy zwrócić uwagę, iż powinien on być odporny na kwasy.
Wytrawianie szkliwa i zębiny: Po utwardzeniu podkładu wytrawia się oczyszczone brzegi szkliwa. (UWAGA! Należy unikać kontaktu wytrawiacza ze skórą, śluzówką i oczami. Jeżeli dojdzie do kontaktu należy takie miejsce spłukać dużą ilością wody.) W celu wytrawienia nanosi się pędzelkiem wytrawiacz i po 20-40 sek. oddziaływania spłukuje się go wodą. Następnie należy dokładnie wysuszyć. Wytrawione i wysuszone szkliwo musi wykazywać matową kredową powierzchnię. Na wytrawione szkliwo nie może się dostać ślina, czy krew, gdyż prowadzi to poprzez zawarte w nich białko do dezaktywacji wytrawionego brzegu szkliwa. Jeżeli jednak taka sytuacja by się zdarzyła, należy powtórzyć wytrawianie. Nie usuwa się przy tym powłoki mazistej zębiny, a nie wypreparowaną zębinę czyści się pastą. Wyczyszczone brzegi szkliwa wytrawiane są normalnie wytrawiaczem. Nanosi się pędzelkiem wytrawiacz i po upływie 10-30 sek. bez płukania wodą nanosi się go dodatkowo na zębinę. Po 10-15 sek. płucze się dokładnie wodą. W tym przypadku nie należy nadmiernie osuszać, prowadziłoby to do osłabienia włókien kolagenowych. Następnie można nakładać wypełnienie.
Aplikacja: Aby uzyskać doskonałe wykończenie brzegu nanosi się następnie bonding (C-Bond ) na wytrawioną powierzchnię szkliwa i na wewnętrzne powierzchnie ubytku oraz przedmuchuje się powietrzem. C-Bond zawiera komponenty łączące z zębiną. Utwardzenie bondingu (C-Bond) przy pomocy lampy jest zalecane. Kompozyt należy nanosić do ubytku nakładaczem plastikowym, dopuszczalny jest też nakładacz metalowy, metalowy pokryty azotkiem tytanu lub ceramiczny. Utwardzenie następuje przy pomocy dostępnych w handlu lamp światłoutwardzalnych. Czas naświetlnia kompozytu wynosi 20 sek. Wypełnienia wielowarstwowe powinny być naświetlane ze wszystkich stron. Przy dużych objętościowo ubytkach należy stosować technikę wielowarstwową. Poszczególne warstwy utwardzane są oddzielnie i nie powinny przekraczać 2 mm. O ile tlenowa warstwa inhibicyjna na powierzani materiału kompozytu nie została naruszona można zrezygnować ze stosowania bondu miedzy poszczególnym warstwami. Jeśli jednak któraś z warstw pośrednich była obrabiana mechanicznie, należy przed położeniem następnej warstwy położyć bond. Technika wielowarstwowa powinna być stosowana przy głębokości ubytku który przekracza 2,5 mm. Po przepisanym czasie naświetlana HYBRISUN może być natychmiast obrabiany mechanicznie. Polerowanie wypełnienia poprawia spójność brzeżną i estetykę wypełnienia. Należy szlifować wiertłami diamentowymi o drobnym nasypie, kamieniami Arkansas lub szczotkami. Można stosować odpowiedni gładziki lub przeznaczone do tego filce w celu uzyskania ostatecznego połysku.

Temperatura przechowywania: do 25 st. C. Data trwałości na opakowaniu.

Zawartość zestawu:
- 10 strzykawek HYBRISUN 4g
(A1; A2x2; A3x2; A3.5x2; B2; C2; D3)
plus GRATIS 1 strzykawka A2 (4g.)
plus GRATIS 1 strzykawka A3 (4g.)

Producent: MEGA-PHYSIK GmbH & Co. KG, Industriestrasse 36, 76437 Rastatt, Germany

Promocje
Pasta Diamond Excel 2g
Pasta Diamond Excel 2g

44,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

op.
Wytrawiacz Gluma Etch Gel35 2.5ml x2 Kulzer
Wytrawiacz Gluma Etch Gel35 2.5ml x2 Kulzer

49,90 zł

Cena regularna: 75,00 zł

op.
Kalka prosta 80mikronów 144szt. Hanel
Kalka prosta 80mikronów 144szt. Hanel

25,90 zł

Cena regularna: 31,00 zł

op.
Klucz do skalera TW-1L dynamometryczny
Klucz do skalera TW-1L dynamometryczny

37,00 zł

Cena regularna: 40,00 zł

szt.
Tip Końcówka do skalera Woodpecker 1szt
Tip Końcówka do skalera Woodpecker 1szt

29,50 zł

Cena regularna: 33,50 zł

op.
Ah plus Jet 15g
Ah plus Jet 15g

289,00 zł

Cena regularna: 312,00 zł

op.
Lime Lite Enhanced 3ml bioaktywny podkład
Lime Lite Enhanced 3ml bioaktywny podkład

110,00 zł

Cena regularna: 120,00 zł

op.
Czepki niejałowe 100szt typ Clip harmonijka
Czepki niejałowe 100szt typ Clip harmonijka

9,50 zł

Cena regularna: 10,50 zł

op.
Podbarwiacz 1g Arkona kolor B
Podbarwiacz 1g Arkona kolor B

25,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

op.
Activa Pronto 2.2g x2
Activa Pronto 2.2g x2

195,00 zł

Cena regularna: 205,00 zł

op.
Przyłbica ochronna STANDARD 1op.
Przyłbica ochronna STANDARD 1op.

18,90 zł

Cena regularna: 25,00 zł

op.
Autoklaw YS 8L Silver
Autoklaw YS 8L Silver

4 790,00 zł

Cena regularna: 5 740,00 zł

op.
Charisma Diamond One 4g strzykawka
Charisma Diamond One 4g strzykawka

102,00 zł

Cena regularna: 115,00 zł

op.
Endostar Performer+EQ-V Kit+EQ-S (3 Steps Endo)
Endostar Performer+EQ-V Kit+EQ-S (3 Steps Endo)

9 555,00 zł

Cena regularna: 12 740,00 zł

op.
Opalescence Boost 1strzyk.1.2ml
Opalescence Boost 1strzyk.1.2ml

109,50 zł

Cena regularna: 122,00 zł

szt.
Activa Bioactive Restorative 8g Pulpdent
Activa Bioactive Restorative 8g Pulpdent

378,00 zł

Cena regularna: 419,00 zł

op.
Ssaki typu Surgitip 1.2mm 20szt (+ adapter) Medical Protect
Ssaki typu Surgitip 1.2mm 20szt (+ adapter) Medical Protect

74,50 zł

Cena regularna: 84,00 zł

op.
ikona do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl