Nie prowadzimy sprzedaży dla klientów indywidualnych.

 

 

Activa Bioactive Cement 7g

activa cement.jpg
  • promocja
Dostępność: dostępny
Cena: 369,00 zł 405,00 zł 369.00
ilość opakowanie
dodaj do przechowalni

Opis

ACTIVA BioACTIVE-Cement - pierwszy hydrofilny, bioaktywny cement przeznaczony do cementowania wkładów metalowych oraz z włókna szklanego, koron, mostów, inlayów, onlayów a także koron z cyrkonu! Hydrofilność materiału jest szczególną zaletą przy cementowaniu prac w trudno dostępnych miejscach w jamie ustnej. Tworzy apatyt wapniowo-fosforanowy naturalnie występujący w zębie (odmiana hydroksyapatytu), co zapobiega powstaniu mikroprzecieków brzeżnych. Activa penetruje, ochrania i konserwuje ząb. Integruje się i staje się częścią zęba dostarczając długoterminowych benefitów i zapewniając zdrowy uśmiech.

Wypełnienia są pokonywane przez szczeliny brzeżne - ale nie Activa! Właśnie tak. Przecieki brzeżne podminowują tradycyjne wypełnienia i cementy prowadząc do próchnicy wtórnej i niepowodzenia odbudowy, Activa BioACTIVE-Cement stymuluje formację apatytu (hydroksyapatytu), który tworzy wiązanie z zębem za pomocą jonów, zabezpieczając przed mikroprzeciekiem i niepowodzeniem odbudowy.

Formowanie apatytu chroni ząb - zdolność do formowania hydroksyapatytu i remineralizacji, dostarczają zębowi minerałów, których potrzebuje by pozostać zdrowym i oprzeć się próchnicy. Activa uwalnia i naładowuje jony wapnia, fosforu i fluoru - dokładnie takie jakich potrzebuje ząb.

Chemicznie łączy się z tkankami zęba dzięki wymianie jonowej na poziomie molekularnym.

Dzięki zawartości bioaktywnej żywicznej matrycy, składników absorbujących nacisk z dodatkiem kauczuku oraz bioaktywnym wypełniaczom, naśladują w naturalny sposób fizyczne i chemiczne właściwości zębów.

Zawartość wody w cząsteczkach powoduje, że materiał aktywnie uczestniczy w dynamicznej wymianie jonów wapnia, fosforu i fluoru pomiędzy zębem a środowiskiem jamy ustnej zachowując równowagę pomiędzy nimi.

Jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych cementów kompozytowych, glasjonomerowych.

Nie zawiera Bisphenolu A, Bis-GMA, ani pochodnych BPA.

Potrójny mechanizm wiązania: światłoutwardzalny, chemoutwardzalny i reakcja wiązania glasjonomerowego.

Estetyczny, łatwy w opracowaniu, odporny na złamania i zużycie.

Łatwa w użyciu - uproszczona technika - bez wytrawiana. Bez bondu. Samoadhezyjny cement podwójnie-utwardzalny. Mieszająca strzykawka dla szybkiej aplikacji i łatwości użytkowania.

Trwały i nierozpuszczalny - Activa jest trwałym cementem składającym się z bioaktywnej matrycy żywicznej, która nie wymyje się ani nie wykruszy.

Daje wyraźny kontrast w rtg. Przewaga CAD/CAM - Activa BioACTIVE-Cement formuje silne wiązanie z cyrkonią i metalem. Jest idealna dla odbudowy CAD/CAM i implantologii.

Zastosowanie Activa BioACTIVE-Cement z odbudową protetyczną z Zirconii nie wymaga zastosowania primerów.

Grubość warstwy cementu to tylko 10 um.

Łatwy w usuwaniu z zęba (Tack cure - naświetl lampą przez dwie sekundy i zdejmij nadmiary cementu, następnie doświetl według zaleceń producenta).

Opakowanie: strzykawka 7g w kolorze A2 + aplikatory (15 x czarne do cementowania oraz 5 x z metalową kaniulą).

Promocje
Activa Bioactive Cement 7g
Activa Bioactive Cement 7g
405,00 zł 369,00 zł
opakowanie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl